MŚ w Anterselvie: Polki z szansami na medal? W piątek sprint biathlonistek (lista startowa)

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

Po czwartkowej sztafecie mieszanej czekają nas indywidualne zawody w Anterselvie. W piątek o medale powalczą panie w sprincie na 7,5 km. Nie zabraknie w nim Polek. Z numerem pierwszym wystartuje Monika Hojnisz-Staręga, a 25. Kamila Żuk. Czy polskie biathlonistki stać na zdobycie medalu?

Walka pań w sprincie powinna być bardzo pasjonująca. Pretendentek do medalu nie brakuje. W klasyfikacji sprintu prowadzi Dorothea Wierer. Włoszka w swojej ojczyźnie powinna być bardzo groźna, jednak jej występ w sztafecie mieszanej nie był imponujący. Co prawda Włosi zdobyli srebrny medal, jednak na jej ostatniej rundzie biegowej dogoniła ją Marketa Davidova. Młoda Czeszka może być czarnym koniem piątkowej rywalizacji. Pokazała, że jest bardzo dobrze przygotowana do mistrzostw. Nie można zapominać oczywiście o Norweżkach: Tiril Eckhoff, Marte Olsbu oraz Ingrid Tandrevold. Eckhoff jest liderką Pucharu Świata i poprawiła znacząco celność strzelania, Olsbu wygrała sprint w Oberhofie, a Tandrevold broni srebrnego medalu zdobytego przed rokiem w Oestersund. Przy bezbłędnym strzelaniu mocne będą również Denise Herrmann, Paulina Fialkova jak i Kaisa Makarainen, która jak nikt w całej stawce wie jak przygotować się do najważniejszej imprezy w sezonie. W walce o medal na pewno liczyć się mogą Hanna Oeberg, Lisa Vitozzi, Julia Simon, Justine Braisaz i Swietłana Mironowa.

Na co stać Polki? Bardzo dobre dziewiąte miejsce w klasyfikacji konkurencji zajmuje Kamila Żuk. Jak wiadomo, młoda Polka specjalizuje się w tym dystansie. Przy bezbłędnym strzelaniu jest na pewno w stanie powalczyć o medal. Gdy zajmowała w tym sezonie dziewiąte i dziesiąte miejsca w biegach sprinterskich, za każdym razem pudłowała. Oczywiście nie można zapomnieć o Monice Hojnisz-Starędze, choć trzeba przyznać, iż do tej pory nie miała ona szczęścia na mistrzostwach świata w sprincie. Jej najlepszy wynik to dopiero 24. lokata w Novym Meście w 2013 roku.

Przed rokiem w Östersundnajlepsza była Anastasija Kuźmina przed Ingrid Tandrevold oraz Laurą Dahlmeier. Z tej trójki startuje już tylko Norweżka. Na liście startowej znajdują się 102 nazwiska. Monika Hojnisz-Staręga wystartuje jako pierwsza, Kamila Żuk z numerem 25., Kinga Zbylut 74., Magdalena Gwizdoń 101.

Lista startowa sprintu

 

MŚ w biathlonie 2020: Program zawodów, wyniki, medaliści
Ruszają Mistrzostwa Świata w biathlonie 2020 – gdzie oglądać?
Skład reprezentacji Polski – tutaj
Historia polskich medali: biathloniścibiathlonistki
Wszystkie informacje o MŚ w biathlonie – Anterselva 2020 – znajdziesz tutaj

Źródło: informacja własna