MŚ w Anterselvie: Czas na pojedyncze sztafety mieszane. W jakim składzie Polacy? (lista startowa)

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Już jutro przed nami kolejne zmagania biathlonistów na mistrzostwach świata w Anterselvie. Do rywalizacji przystępują pojedyncze sztafety mieszane. Na starcie 30 nacji, a w tym Polska – w składzie z Kamilą Żuk i Andrzejem Nędzą-Kubińcem. 

Po biegach indywidualnych, w których triumf odnieśli Dorothea Wierer i Martin Fourcade, czas na kolejną konkurencję drużynową. Mowa tu o rywalizacji pojedynczych sztafet mieszanych, której początek jutro o 15:15.

W zawodach wystartuje maksymalna liczba zespołów – 30. Na liście widnieją oczywiście nazwiska Polaków, czyli Kamili Żuk i Andrzeja Nędzy-Kubińca, bo to ta dwójka będzie reprezentować nasz kraj w jutrzejszych zmaganiach.

Jednak, wydaje się, że to nie nasi rodacy będą rozdawać karty. W gronie głównych faworytów wymienianych jest sporo drużyn, na czele z obrońcami tytułu – Norwegami. Skandynawowie wystawiają Marte Olsbu Roeiseland, która podczas tych mistrzostw zdobyła już dwa złote i brązowe medale, oraz Johannesa Thingnesa Boe. 26-latek – jak dotąd – w aktualnym czempionacie zgromadził jeden krążek najcenniejszego kruszcu, a także dwa srebrne.

Obok Norwegów mocni będą także startujący przed własną publicznością Włosi, którzy do boju posyłają dwukrotną złotą i jednokrotną srebrną medalistkę zmagań w Anterselvie, Dorotheę Wierer, oraz Lukasa Hofera, który obok 29-latki, również był drugi w sztafecie mieszanej. 

W walce o podium powinni się liczyć także Szwedzi (Hanna Oeberg/Sebastian Samuelsson), Niemcy (Franziska Preuss/Erik Lesser), czy Francuzi (Anais Bescond/Emilien Jacquelin). Mniej mówi się w kontekście Rosjan (Larisa Kuklina/Matwiej Jelisiejew), Czechów (Marketa Davidova, Michal Krcmar), Austriaków (Lisa Theresa Hauser/Simon Eder), czy chociażby Ukraińców (Anastasija Merkuszyna/Dmytro Pidruczny), ale czołowe nacje powinny na nich uważać.

Pełna lista startowa pojedynczych sztafet mieszanych.

MŚ w biathlonie 2020: Program zawodów, wyniki, medaliści

Mistrzostwa Świata w biathlonie 2020 – gdzie oglądać?

Skład reprezentacji Polski – tutaj

Historia polskich medali: biathloniści | biathlonistki

Wszystkie informacje o MŚ w biathlonie – Anterselva 2020 – znajdziesz tutaj

Źródło: informacja własna