MŚ w Anterselvie: Czas na biegi pościgowe. Kto sięgnie po złoto? (Listy startowe)

fot. M. Król

fot. M. Król

Niedzielne biegi pościgowe będą dla biathlonistek i biathlonistów kolejną szansą na zdobycie medalu podczas mistrzostw świata w Anterselvie. W najlepszej pozycji wyjściowej są przed jutrzejszym startem Marte Olsbu Roeiseland i Aleksander Łoginow, którzy wygrali sprinty.

Piątkowe sprinty kobiet przyniosły sporo niespodzianek i przed biegiem pościgowym trudno jest przewidzieć, która z biathlonistek sięgnie po złoto w drugiej indywidualnej konkurencji mistrzostw świata w Anterselvie. W najlepszej sytuacji jest Marte Olsbu Roeiseland, która wystartuje jako pierwsza i będzie starała się odeprzeć ataki rywalek, by po raz pierwszy w tym sezonie stanąć na podium biegu pościgowego. Z niewielką stratą niespełna siedmiu sekund do Olsbu wyruszy Amerykanka Susan Dunklee, a jako trzecia z bramki startowej wybiegnie Czeszka Lucie Charvatova, która będzie miała do odrobienia 21 sekund do Norweżki.

Walka o podium rywalizacji kobiet zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem na kolejnych lokatach plasują się zawodniczki, które przed mistrzostwami zgłaszały aspiracje medalowe. Jako czwarta wystartuje nieprzewidywalna Ukrainka Olena Pidhruszna, a z numerem pięć pobiegnie broniąca tytułu wywalczonego przed rokiem Denise Herrmann, a dwie kolejne lokaty należą do reprezentantek gospodarzy, Lisy Vittozzi i Dorothei Wierer, które będą chciały dać swoim kibicom upragniony medal. Szans na miejsce w czołówce po wydarzeniach że sprintu nie będą raczej miały Tiril Eckhoff czy Kaisa Makarainen.

O poprawę wyników ze sprintu postarają się także Polki, które w komplecie awansowały do biegu pościgowego. Monika Hojnisz-Staręga wyruszy na trasę z numerem 28. i będzie miała szansę na duży awans, bowiem w sprincie zaprezentowała całkiem dobrą formę. Jako 48. wybiegnie Kinga Zbylut, z numerem 54. wystartuje Magdalena Gwizdoń, a z 58. najmłodsza z polskiej czwórki Kamila Żuk.

Lista startowa biegu pościgowego kobiet

Dwie godziny po biathlonistkach do walki o medale w biegu pościgowym przystąpią panowie. Punktualnie o 15:15 na trasę w Anterselvie wyruszy świeżo upieczony mistrz świata w sprincie Aleksander Łoginow, który po sobotnim biegu ma siedem sekund przewagi nad Quentinem Fillon Maillet. Za plecami tej dwójki może się uformować silna grupa pościgowa, bowiem w niewielkich odstępach czasowych wystartują Martin Fourcade i bracia Boe: Tarjei i Johannes Thingnes.

Z numerem 10. wystartuje natomiast Dmytro Pidruczny, który rok temu w Östersund został sensacyjnie mistrzem świata w biegu pościgowym. Ukraińcowi będzie jednak ciężko powtórzyć ten sukces, bowiem do Łoginowa traci 52 sekundy.

W biegu pościgowym będziemy mieli jednego reprezentanta Polski, Grzegorza Guzika. Biathlonista z Suchej Beskidzkiej już w sprincie zanotował życiowy wynik zajmując 24. miejsce (+1:26 min) i w jutrzejszym biegu pościgowym będzie miał szansę na poprawienie tego rezultatu, bowiem straty do wyprzedzających go zawodników wynoszą po kilka sekund.

Lista startowa biegu pościgowego mężczyzn

Źródło: informacja własna