MŚ w Altenbergu: Trzecie złoto dla Tiny Hermann

WINTERBERG, GERMANY – DECEMBER 04: Tina Hermann of Germany ceelebrates her victory after her second run of the women’s skeleton competition during the BMW IBSF Bob & Skeleton Worldcup at Veltins Eis-Arena on December 4, 2015 in Winterberg, Germany. (Photo by Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images)

W Altenbergu zakończono dzisiaj rywalizację w skeletonie kobiet. Trzeci złoty medal zdobyła Tina Hermann. Niemka została najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii.

Pierwszego dnia zdecydowanie najlepsza była Marina Gilardoni. Szwajcarka niespodziewanie miała aż 63 setne sekundy przewagi nad Tiną Hermann. W trzecim ślizgu Gilardoni powiększyła różnicę nad Hermann o kolejne 3 setne. Wydawało się, że sprawa złotego medalu jest już rozstrzygnięta. W ostatniej części zawodów Tina Hermann pojechała rewelacyjnie. Niemka z czasem 57,77 ustanowiła rekord toru. Marina Gilardoni nie zaprezentowała się tak dobrze, jak w poprzednich przejazdach. Reprezentantka Szwajcarii straciła przewagę nad obrończynią tytułu. Tina Hermann jako pierwsza zawodniczka w historii zdobyła trzeci złoty medal mistrzostw świata. Gilardoni przegrała z nią 22 setne i musiała zadowolić się srebrnym medalem. Brąz wywalczyła Janine Flock. Austriaczka zepchnęła z pozycji medalowej Elenę Nikitinę, która popełniła dużo błędów w trzecim ślizgu. Rosjanka była dopiero 5., a 4. miejsce zajęła Jacqueline Loelling.

Wyniki

Niezwykle ciekawa była pierwsza połowa rywalizacji bobslejowych czwórek. Po pierwszym przejeździe ex aequo prowadzili Francesco Friedrich i Johannes Lochner. Różnice w czołówce były niewielkie. Sytuacja zrobiła się jeszcze bardziej wyrównana po drugim ślizgu. Na prowadzenie z trzeciego miejsca awansował Nico Walther. Na 5. na 2. pozycję wskoczył Oskars Kibermanis, który ma 5 setnych straty. Lochner spadł na 3. miejsce ze stratą 6 setnych. Friedrich jest dopiero 4. ex aequo z Justinem Krippsem. Niemiecka i kanadyjska czwórka mają 9 setnych straty. Tym samym drugi dzień rywalizacji zapowiada się pasjonująco.

Wyniki

źródło: informacja własna