MŚ w Altenbergu: Humphries prowadzi, Polki debiutują

fot. Polski Związek Bobslei i Skeletonu

fot. Polski Związek Bobslei i Skeletonu

Kaille Humphries prowadzi po pierwszym dniu dwójek kobiet na mistrzostwach świata w bobslejach. Sylwia Smolarek zajmuje 16. miejsce.

W Altenbergu rozpoczęły się mistrzostwa świata w bobslejach i skeletonie. Dzisiaj rozegrano dwa z czterech ślizgów dwójek bobslejowych kobiet. Na starcie stanęło 20 załóg, w tym debiutujące Sylwia Smolarek i Aleksandra Byczkowska. Polki bez większych problemów ukończyły dwa dzisiejsze ślizgi. Po pierwszym przejeździe Polki były 18. Upadki zaliczyły Tania Vincenzino oraz Andreea Grecu. W drugiej części zmagań do mety nie dojechała druga z włoskich dwójek pod wodzą Giada Andreutti. Niespodziewanie przewrócił się bobslej prowadzony przez Laurę Noltę i Niemki także wylądowały w klasyfikacji za Sylwią Smolarek. Polska załoga po pierwszym dniu zajmuje 16. miejsce.

Najlepsza w dwóch przejazdach była Kaille Humphries (razem z Lauren Gibbs). Amerykanki wyprzedzają trzy niemieckie dwójki. Z reprezentantek gospodarzy niespodziewanie najwyżej jest Kim Kalicki. Mistrzyni świata juniorek w drugim ślizgu wyprzedziła Stephanie Schneider i jest druga ze stratą 21 setnych. Trzecie miejsce zajmuje Schneider ze stratą 54 setnych. Mariama Jamanka ma dziesiątą część sekundy straty do podium.

Wyniki po pierwszym dniu

źródło: informacja własna