MŚ w Altenbergu: Grotheer sensacyjnym mistrzem świata, Gilardoni prowadzi na półmetku

Cristopher Grotheer (fot. insidethegames.biz)

Niemiec Christopher Grotheer osiągnął dziś największy sukces w karierze, niespodziewanie zdobywając złoty medal podczas Mistrzostw Świata w skeletonie rozgrywanych w Altenbergu. W zmaganiach pań po dwóch ślizgach prowadzi Marina Gilardoni ze Szwajcarii.

Wszystkie trzy medale w rywalizacji skeletonistów trafiły do reprezentantów gospodarzy, Niemców. Jednak najcenniejszy krążek trafił na szyję teoretycznie najsłabszego z nich. Grotheer nie startował nawet w zawodach najwyższej rangi w tym sezonie, rywalizując z nieco słabszymi skeletonistami w Pucharze Interkontynentalnym. Tymczasem podczas najważniejszej imprezy tej zimy dla skeletonistów o 2 setne sekundy wyprzedził Axela Jungka, a o pięć setnych Alexandra Gassnera. Najlepszym zawodnikiem spoza Niemiec był utytułowany Łotysz Martins Dukurs. Kibice uważnie śledzący wyniki mogli być zdziwieni widokiem zawodnika reprezentującego Samoa Amerykańskie. Co ciekawe, Nathan Crumpton nie okazał się outsiderem i zajął 18. pozycję na 31 sklasyfikowanych zawodników.

wyniki MŚ – skeleton mężczyzn

W piątek walkę o medale rozpoczęły też skeletonistki. Na czele rywalizacji po dwóch ślizgach jest Szwajcarka Marina Gilardoni. Zyskała znaczną, ponadpółsekundową przewagę nad obrończynią tytułu, Tiną Hermann z Niemiec. Czołową piątkę MŚ uzupełnia na razie czołowa trójka klasyfikacji generalnej PŚ – Elena Nikitina, Janine Flock i Jacqueline Loelling. Decydujące dwa przejazdy rozpoczną się jutro, o 9:30 czasu polskiego.

wyniki MŚ – skeleton kobiet (po 2 z 4 przejazdów)

źródło: informacja własna