MŚ w Altenbergu. Francesco Friedrich po raz kolejny mistrzem świata

fot. International Bobsleigh & Skeleton Federation

Francesco Friedrich po raz siódmy został mistrzem świata w bobslejowych dwójkach. W Altenbergu Niemcy zajęli całe podium. Drugi był Johannes Lochner, a trzeci Hans Peter Hanninghofer.

fot. International Bobsleigh & Skeleton Federation

Podczas pierwszego weekendu mistrzostw świata rozegrano dwójki bobslejowe mężczyzn. Zdecydowanym faworytem był Francesco Friedrich, który zdobył siódmy w dwójkach, a w sumie dziesiąty złoty medal światowego czempionatu. Najbardziej utytułowany bobsleista w historii zdobył duży krok do triumfu już w pierwszym ślizgu. Friedrich razem z rozpychającym Alexandrem Schuellerem miał 52 setne sekundy przewagi nad Michaelem Vogtem. Po drugim przejeździe Niemiec miał już 88 setnych zapasu nad swoim rodakiem, Johannesem Lochnerem. Drugi z Niemców wyprzedził Vogta o pięć setnych.

W trzecim ślizgu Friedrich umocnił się jeszcze na prowadzeniu, a Lochner zrobił duży krok do srebrnego medalu. Słabo pojechał Michael Vogt, którego dogonił Hans Peter Hanninghofer. Przed finałowym ślizgiem Szwajcar i Niemiec mieli taki sam czas. W czwartym przejeździe lepiej zaprezentował się Hanninghofer, który zdobył brązowy medal. Tym samym na podium stanęli trzej Niemcy. Friedrich wygrał ostatecznie z przewagą ponad dwóch sekund. Michael Vogt spadł jeszcze na piątą pozycję za swojego rodaka Simona Friedliego.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna