MŚ w Altenbergu: Francesco Friedrich najlepszy w czwórkach

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

W Altenbergu zakończyły się mistrzostwa świata w bobslejach i skeletonie. Zawody bobslejowych czwórek wygrał Francesco Friedrich. Zmagania drużyn w skeletonie padły łupem Jacqueline Loelling i Alexandra Gassnera z Niemiec.

Po pierwszym dniu czołówka klasyfikacji czwórek zapowiadała wielkie emocje w niedzielę. Do trzeciego ślizgu z powodu kontuzji nie przystąpił Justin Kripps. W trzecim przejeździe z walki o medal wypadł Oskars Kibermanis, który zanotował stratę. O złoto walczyli Niemcy. Francesco Friedrich i Nico Walther mieli taki sam czas, a czwórka Johannesa Lochnera traciła tylko jedną setną sekundy. Mistrzem świata został Friedrich, który uzyskał najlepszy czas 4. przejazdu. Niemiecki pilot triumfował także w dwójkach. Dzisiaj pokonał Lochnera o 5 setnych i Walthera o 23 setne.

Czwórki

Po raz pierwszy w historii mistrzostw świata rozegrano zawody drużynowe w skeletonie. Zespół składał się z zawodniczki oraz zawodnika. Jeden kraj mógł wystawić dwa duety. Na starcie stanęło 15 par. Podczas rywalizacji w Altenbergu mieliśmy potwierdzenie tego, że zawody drużynowe rządzą się swoimi prawami. Bardzo długo na prowadzeniu utrzymała się druga drużyna kanadyjska w składzie Jane Channell i Dave Greszczyszyn, która jechała w początkowej fazie zawodów. Później mocniejsze zespoły niespodziewanie nie mogły ich wyprzedzić. Nawet pierwsza ekipa niemiecka z Tiną Hermann i Christopherem Grotheerem, czyli indywidualnymi mistrzami świata. O jedną setną Kanadyjczyków pokonała druga drużyna gospodarzy – Jacqueline Loelling i Alexander Gassner. Sensacyjnie na trzecim miejscu uplasowali się Włosi – Valentina Margaglio i Mattia Gaspari, którzy jechali jako pierwsi.

Zawody drużynowe skeleton

źródło: informacja własna