MŚ U23 w Goms: Mattis Stenshagen mistrzem świata na 15 km, Kamil Bury daleko

14:16, 31.01.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 14:27, 31.01.2018

W Goms rozegrano dzisiaj bieg na 15 stylem klasycznym mężczyzn do lat 23 w ramach mistrzostw świata. Złoto wywalczył Norweg Mattis Stenshagen. Obok niego na podium stanęli Spitsov i Yakimushkin z Rosji.

Mattis Stenshagen wywalczył drugi złoty medal dla Norwegii w mistrzostwach świata biegaczy narciarskich do lat dwudziestu trzech. Przed wczoraj w sprincie triumfował jego kolega Erik Valnes. Wtedy Norwegowie zajęli wszystkie miejsca na podium. Dzisiaj Mattis za swoimi plecami miał dwóch reprezentantów Rosji. Denis Spitsov stracił do zwycięzcy 4,8 sekundy. Trzecie miejsce zajął Ivan Yakimushkin. Jego strata wyniosła 35,2 sekundy.

Na liście wyników widnieje tylko jedno polskie nazwisko. Pięćdziesiąta ósma lokata przypadła Kamilowi Buremu. Sklasyfikowano sześćdziesięciu trzech zawodników. Wyniki w okolicach trzydziestki osiągał Dominik Bury, ale na pomiarze czasu nie został już sklasyfikowany, co oznacza, że Polak nie ukończył wyścigu. Na razie nie wiadomo co było powodem.