MŚ U-23 w Oberwiesenthal: Sprinty dla Ribom i Hegdala, Kaleta upadła w półfinale

16:29, 01.03.2020 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 16:59, 01.03.2020

Emma Ribom i Vebjoern Hegdal zostali mistrzami świata u-23 w rywalizacji sprinterskiej w Oberwiesenthal. Na półfinale dzisiejszy start zakończyła Weronika Kaleta. Polka straciła szanse na awans do najlepszej szóstki przez upadek na podbiegu.

Dziś do rywalizacji o medale w Oberwiesenthal przystąpili zawodnicy u-23. Wśród pań sprint techniką łyżwową padł łupem reprezentantek Szwecji. Złoty krążek wywalczyła Emma Ribom. 22-latka dobrą dyspozycję pokazywała już podczas zmagań w Pucharze Świata. Miniony cykl Ski Tour zakończyła ona na dziewiątej lokacie. Srebro zdobyła jedna z faworytek do tytułu mistrzyni Johanna Hagstroem, która stawała już na podium w zawodach najwyższej rangi. Taki sam sukces ma na swoim koncie również Julia Kern. Amerykanka w dzisiejszych zmaganiach wywalczyła brązowy medal.

Przez eliminacje oraz ćwierćfinał przeszła jedyna Polka w kategorii do lat 23 Weronika Kaleta. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk podczas swojego biegu półfinałowego atakowała z dalszej pozycji na kluczowym podbiegu, ale niestety zaliczyła upadek. Reprezentantkę biało-czerwonych sklasyfikowano na jedenastej lokacie.

Wyniki sprintu pań

U panów najlepiej się spisał norweski zawodnik Vebjoern Hegdal. Dla 22-latka złoty medal imprezy tej rangi to zdecydowanie najlepszy rezultat w karierze. Niespodziewanie srebro wywalczył Mattia Armellini. Reprezentant Włoch tylko raz dotychczas startował w Pucharze Świata - w Cogne został sklasyfikowany w siódmej dziesiątce eliminacji sprintu. Na mistrzostwach globu juniorów indywidualnie najwyżej był dwudziesty czwarty.

Brąz wywalczył triumfator kwalifikacji w Oberwiesenthal Harald Amundsen. Dla Norwega brąz wywalczony w dzisiejszym sprincie to potwierdzenie bardzo dobrych rezultatów w zawodach krajowych w tym sezonie.