MŚ U-23 w Oberwiesenthal: Pewne zwycięstwa Andersson i Ardaszewa. Haratyk w trzydziestce

fot. svt.se

fot. svt.se

W Oberwiesenthal rozegrano dzisiaj biegi na dystansach 10 km kobiet i 15 km mężczyzn zaliczane do mistrzostw świata do lat 23. Po złote medale sięgali Ebba Andersson i Siergiej Ardaszew. Mateusz Haratyk wywalczył dwudzieste siódme miejsce.

Ebba Andersson była absolutną faworytką mistrzostw świata do lat 23 na dystansach i potwierdziła swoją klasę. Szwedka, która niedawno niemal wygrała w Pucharze Świata z Therese Johaug, dzisiaj była lepsza na dystansie 10 km o 24,8 sek. od Marte Johansen z Norwegii. Po brązowy medal sięgnęła kolejna z reprezentantek kraju “trzech koron” – Emma Ribom, która do swojej rodaczki straciła 30,2 sek. Medalistka w sprincie Julia Kern ze Stanów Zjednoczonych, tym razem musiała zadowolić się czwartą lokatą. Weronika Kaleta została sklasyfikowana na czterdziestej drugiej pozycji.

Wyniki

W biegu na 15 km stylem klasycznym mężczyzn po złoto sięgnął Siergiej Ardaszew. Rosjanin znokautował wręcz rywali, bowiem drugiego Norwega Haralda Amundsena wyprzedził o minutę i dwie sekundy. Z brązowego krążka cieszył się reprezentant Francji Hugo Lapalus. Do złotego medalu zabrakło mu ponad półtorej minuty. Na dwudziestej siódmej pozycji zmagania zakończył Mateusz Haratyk. Michał Skowron był czterdziesty piąty.

Wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj