MŚ: Therese Johaug Mistrzynią Świata na 30 km!

fot. topputstyr.com
fot. topputstyr.com

Therese Johaug została Mistrzynią Świata w biegu na 30 km stylem klasycznym! Pokonała ona swoją utytułowaną koleżankę z reprezentacji – Marit Bjoergen oraz Mistrzynię Świata na dystansie 10 km stylem dowolnym – Charlotte Kalle. Justyna Kowalczyk zajęła 17 miejsce. Biegu nie ukończyła Kornelia Kubińska. 

Therese Johaug, już od samego początku narzuciła szybkie tempo swoim rywalkom. Ostatecznie z przewagą wynoszącą 52.3 sekundy nad drugą Marit Bjoergen wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata. Brązowy medal zdobyła, mająca swoje chwilę słabości na trasie biegu – Charlotte Kalla, która do zwyciężczyni straciła 1:31.6 sekundy.

Bardzo dobry bieg zaliczyła pochodząca z Finlandii Kertuu Niskanen, która na mecie zameldowała się z czwartym czasem (+1:55.2 sekundy do Johaug). Piąta była reprezentantka gospodarzy – Sofia Bleckur (+2:09.3 sekundy). Na szóstej pozycji uplasowała się Stefanie Boehler z Niemiec, ze stratą do Johaug wynoszącą ponad 2,5 minuty.

Najlepszą z Polek okazała się być Justyna Kowalczyk, która zajęła dość odległe 17 miejsce. Jej strata do pierwszego miejsca wyniosła ok. 4 minut. Niestety tego biegu nie będzie dobrze wspominać Kornelia Kubińska, która po dystansie 15 km zeszła z trasy.

Pełne wyniki biegu kobiet na 30 km

Już jutro odbędzie się ostatni bieg na Mistrzostwach Świata w Falun. Na 50 km stylem klasycznym rywalizować będą mężczyźni.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.