MŚ: Seria próbna przed konkursem drużynowym odwołana!

fot.: skisprungschanzen.com
fot.: skisprungschanzen.com

Seria próbna przed dzisiejszym konkursem drużynowym na skoczni Lugnet HS 134 została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru na progu skoczni. Nie wiadomo czy w związku z tą sytuacją panującą na skoczni zdoła się rozegrać konkurs drużynowy.

Z powodu zbyt silnego wiatru na progu skoczni (dochodzącego nawet do 6 m/s) jury zawodów w porozumieniu z organizatorami Mistrzostw oraz trenerami, postanowiło odwołać serię próbną poprzedzającą dzisiejszy konkurs drużynowy na skoczni Lugnet HS 134. Jeszcze wczoraj istaniała możliwość przeniesienia zawodów na obiekt normalny. Jednak jury zaryzykowało i jak na razie nie była to dobra decyzja. Konkurs stoi pod znakiem zapytania. Według dziennikarzy, którzy są na miejscu w Falun, wiatr ma słabnąć z minuty na minutę.

Na razie konkurs drużynowy ma rozpocząć się według planu o godz. 17:00. Na starcie zobaczymy 17 drużyn w tym reprezentacje Polski. Walkę o medal stoczą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jan Ziobro. Transmisja zawodów na żywo na kanale TVP1 oraz Eurosport.

Pełna lista startowa konkursu drużynowego

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.