MŚ: Seria próbna dla Velty, Stoch piąty!

SAM_3064Przed chwilą zakończyła się seria próbna przed ostatnimi indywidualnymi zmaganiami skoczków na Mistrzostwach Świata w Falun. Najlepszy okazał się Mistrz Świata ze skoczni normalnej – Rune Velta. Kamil Stoch uplasował się na 5 miejscu.

Norweg jest aktualnie w fenomenalnej formie, w swoim próbnym skoku uzyskał odległość 131,5 metra. Tuż za nim uplasował się jego rodak Anders Fannemel ( 129,5 m) oraz doświadczony już weteran skoków Noriaki Kasai ( 127,0 m). Za najlepszą trójką sklasyfiowany został Severin Freund uzyskując w swoim skoku 127 metrów. Najlepszym z naszych reprezentantów był Kamil Stoch, który po skoku na 126 metrów znalazł się zaraz za Niemcem.

Jeśli chodzi o pozostałych Biało – Czerwonych to w drugiej dziesiątce zameldował się Piotr Żyła ( 123,0 m)  i Dawid Kubacki ( 124,0 m) zajmując odpowiednio 16 i 17 miejsce. Natomiast Klemens Murańka ( 119,5 m) i Aleksander Zniszczoł ( 118,5 m) znaleźli się pod koniec trzeciej dziesiątki na 26 i 29 miejscu.

Pełne wyniki serii próbnej

Lista startowa pierwszej serii

To będzie zdecydowanie najbardziej emocjonujący konkurs skoków narciarskich na tych Mistrzostwach. Koleka do medali jest bardzo długo co zapowiada nam bardzo ciekawą rywalizacje. Miejmy nadzieję że warunki pozwolą na sprawiedliwy konkurs i wygra najlepszy! Czy Kamil Stoch obroni tytuł Mistrza Świata z Val di Fiemme? Już niedługo poznamy odpowiedź na to pytanie!

Transmisja już od godziny 17:00 na kanałach: TVP1, TVP Sport oraz Eurosport. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.