MŚ: Rydzek złotym medalistą w kombinacji norweskiej!

Johhanes Rydzek

Przed chwilą zakończyła się druga część rywalizacji w kombinacji norweskiej w Falun. Na trasie biegowej złotym medalistą został Johannes Rydzek. Drugi na metę dobiegł Alessandro Pittin. Na najniższym stopniu podium stanął Jason Lamy Chappuis.

Triumfator dzisiejszych zawodów po raz czwarty zdobył medal MŚ w narciarstwie klasycznym. Po serii skoków zajmował piątą lokatę, ale dzięki znakomitemu biegowi awansował na 1. miejsce. Włoch Alessandro Pittin, który po skokach był 14. dogonił rywali i zdobył srebrny medal tracąc do zwycięzcy zawodów 1,3 s. Jason Lamy Chappuis podczas biegu obronił trzecie miejsce (+5 s).

Prowadzący po serii skoków Eric Frenzel, zajął 4. miejsce (+6,1 s). Jedyny polak w stawce Szczepan Kupczak uplasował się na 37. miejscu (+3.13,1 s). Na starcie biegu nie stanął Adam Cieślar.