MŚ: Rune Velta prowadzi po pierwszej serii! Klemens Murańka 10!

Norweg, Rune Velta prowadzi po pierwszej serii konkursu  na Mistrzostwach Świata w Szwedzkim Falun. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Kraft. Trójkę najlepszych zawodników uzupełnił Severin Freund. W serii finałowej zobaczymy trzech reprezentantów Polski. Najlepszym z nich okazał się być Klemens Murańka, który jest 10. Jan Ziobro zajmuję 12 pozycje. Dopiero na 16 miejscu uplasował się Kamil Stoch.

Po pierwszej serii konkursu na normalnej skoczni na Mistrzostwach Świata w Falun prowadzi nieoczekiwanie reprezentant Norwegii – Rune Velta, który w swojej próbie uzyskał 95,5 metra (125.1 pkt). Tuż za nim uplasował się zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni – Stefan Kraft (95 metra; 123.4 pkt.). Trzecie miejsce zajmuję Severin Freund, który uzyskał taką samą odległość jak Velta. Jednak dostał mniejsze noty za styl, które zaważyły ostatecznie na miejscu (122.6 pkt.).

Wśród Polskich zawodników, z bardzo dobrej strony pokazał się Klemens Murańka, który po skoku na 92 metr (112.8 pkt.) zajmuję 10 miejsce! Dwie pozycje niżej uplasował się na Jan Ziobro, który uzyskał 91,5 metra (112.0 pkt.). Kamil Stoch w swoim skoku niestety nie zachwycił. Dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sochi oddał skok na odległość 90 metrów (109.9 pkt.), co pozwoliło mu zająć dopiero 16 miejsce. Do serii finałowej nie zakwalifikował się Piotr Żyła (89,5 metra; 101.1 pkt.), który miał problemy przy lądowaniu.