MŚ: Przed nami kwalifikacje na dużej skoczni! (lista startowa)

Piotr ŻyłaJuż dziś na skoczni Lugnet HS134 odbędą się kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem indywidualnym o tytuł Mistrza Świata. W kwalifikacjach weźmie udział 66 zawodników. Wśród nich znajduję się pięciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł. 

Najlepsi skoczkowie na świecie już jutro po raz ostatni staną przed szansą na zdobycie indywidualnego medalu Mistrzostw Świata. To wydarzenie poprzedzą kwalifikacje do konkursu, które zaplanowane są na dziś na godz. 17:00. O godz. 16:00 odbędzie się seria próbna.

Po ostatnich treningach na skoczni HS134 największe szanse na medal ma Severin Freund oraz aktualny Mistrz Świata z normalnej skoczni – Rune Velta. Namieszać może Stefan Kraft oraz Kamil Stoch, które w czasie pierwszego dnia treningów był niepokonany. Nieprzewidywalny może być Piotr Żyła, który wygrał wczoraj jedna serię treningową. Skreślić z grona faworytów nie można Petera Prevca i Noriakiego Kasaiego.

Polska jako jedyny kraj może wystawić pięciu zawodników w kwalifikacjach. Z jakiego powodu? A dlatego, że Kamil Stoch dwa lata temu w Val di Fiemme został Mistrzem Świata na dużej skoczni. Państwo z którego pochodzi aktualny Mistrz Świata na danej skoczni ma przywilej wystawić dodatkowego skoczka. Zatem, w dzisiejszych kwalifikacjach powalczą: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Kamil Stoch zajmuję miejsce w czołowej “10” Pucharu Świata i nie musi się kwalifikować, chociaż zapewne w kwalifikacjach wystąpi w celu treningu przed jutrzejszym konkursem.

Serie próbną będzie można śledzić dzięki relacji berkutschi.com. Kwalifikacje od godz. 17:00 będą transmitowane na kanale TVP1 oraz Eurosport.

Pełna lista startowa kwalifikacji

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.