MŚ: Polskie drużyny w finale sprintu!

fot. menstream.pl
fot. menstream.pl

Polskie reprezentacje pobiegną w biegu finałowym sprintu drużynowego! Oprócz nich wśród kobiet na starcie staną również reprezentacje: Norwegii, Szwecji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Francji, Szwajcarii, Finlandii, Rosji i Słowenii. Wśród mężczyzn awans wywalczyły drużyny: 

Półfinały kobiet: 

Polki (Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk) w swoim półfinale zajęły drugie miejsce z czasem gorszym o 0.15 sekundy od reprezentacji Norwegii (Ingvild Flugstad Oestberg i Maiken Caspersen Falla – 14:49.26). Na pochwałę zasługuję Sylwia Jaśkowiec, która wielokrotnie wyprowadzała naszą sztafetę na prowadzenie. Trzecie miejsce zajęły Szwedki (Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson), które na mecie zameldowały się 0.32 za zwyciężczyniami biegu.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Francuzki (+8.14 sekundy) i Szwajcarki (+12.61 sekundy).

W drugim półfinale triumfowały Niemki z czasem wynoszącym 14:56.64 sekundy. Drugie miejsce należało do reprezentantek Stanów Zjednoczonych (+7.38 sekundy). Stawkę trzech najlepszych sztafet półfinału B zamknęła drużyna Finlandii (+11.26). W finale wystąpią również reprezentantki Rosji (+11.83 sekundy) oraz Słowenii (+11.84 sekundy).

Tuż po rywalizacji pań na trasie pojawili się panowie. Ze świetnej strony pokazał się Maciej Staręga.  Tutaj także naszym reprezentantom udało się awansować do finału.

Półfinał mężczyzn:

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.