MŚ: Polacy bez Ziobry w kwalifikacjach na dużej skoczni!

SAM_22391Przez ostatnie dwa dni w Falun odbyło się aż sześć serii treningowych przed konkursem Mistrzostw Świata na dużej skoczni. Łukasz Kruczek musiał zdecydować, którzy z sześciu skoczków wystąpią w jutrzejszych kwalifikacjach.

Podczas ostatnich treningów wszyscy zawodnicy pokazywali się z dobrej strony. Trener Polskiej kadry miał więc ciężkie zadanie z wyznaczeniem szczęśliwej piątki. Ostatecznie po przeanalizowaniu wszystkich skoków naszych reprezentantów w składzie na dużą skocznie znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Dawid Kubacki oraz Klemens Murańka. W składzie zabrakło niestety miejsca dla Janka Ziobry. Decyzja jest trochę zaskakująca, gdyż przypomnijmy że to właśnie Ziobro w konkursie na normalnej skoczni uzyskał najlepszy wynik zajmując ósmą pozycję. Słabsze skoki w treningach na dużej skoczni spowodowały niestety, iż przyjdzie mu oglądać zawody z perspektywy kibica.

Jak dobrze pamiętamy, Kamil Stoch w czwartek będzie bronił tytułu Mistrza Świata wywalczonego w 2013 roku w Val di Fiemme, trener może więc wystawić do kwalifikacji czterech zawodników plus obrońcę tytułu.

Początek kwalifikacji już jutro o godzinie 17:00. Transmisje prowadzone będą na kanale TVP Sport oraz Eurosport. Serdecznie zapraszamy wszystkich do śledzenia zmagań naszych reprezentantów.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.