MŚ: Petter Northug dopuszczony do Mistrzostw Świata w Falun!

Fot. emolusjon.isay.no
Fot. emolusjon.isay.no

Znany norweski biegacz narciarski Petter Northug otrzymał od sądu zgodę na przesunięcie kary za spowodowanie wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu. Dopiero po zakończeniu sezonu narciarskiego odbędzie areszt domowy.

W maju ubiegłego roku Petter Northug spowodował wypadek samochodowy, jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Dawka była całkiem spora, gdyż później w swojej autobiografii Northug przyznał się, że w chwili wypadku miał 1,65 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sportowiec uciekł z miejsca zdarzenia i pozostawił ranną osobę w uszkodzonym samochodzie.

Początkowo sąd skazał Northuga na 50 dni więzienia, jednak ten szybko złożył wniosek o odbycie kary po sezonie zimowym, by nie rezygnować z przygotowań do Mistrzostw Świata w Falun. Jak się okazało, sąd pozytywnie rozpatrzył jego wniosek oraz dodatkowo zniwelował wymiar kary do aresztu domowego.

Biegacz zaraz po bieżacym sezonie narciarskim zostanie “uwięziony” we własnym domu, gdzie będzie nosił na nodze specjalną obrożę z lokalizatorem. Dodatkowo zapłaci 22,5 tys. euro grzywny.

Źródło: sport.wp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.