MŚ: Norwegia odkrywa karty!

9455_G08_W01Za nieco ponad 2 tygodnie w szwedzkim Falun rozpoczną się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Brylująca od początku sezonu norweska kadra w biegach ogłosiła właśnie swój skład.

Rywalizacja wśród kobiet była na tyle duża, że z planowanych 9 zawodniczek do Falun uda się 11. To o jedna osoba mniej niż w reprezentacji mężczyzn. – Wybraliśmy 11 dziewcząt, co nie oznacza, że wszystkie wystartują. Kilka z nich będzie z pewnością turystkami i obejrzą mistrzostwa z trybun – powiedział kierownik reprezentacji Vidar Loefhus. Egil Kristiansen (trener Norweżek) zauważył, że w ich kraju jest kłopot bogactwa, więc aby uniknąć nieporozumień postanowili do Szwecji zabrać więcej biegaczek.

Składy:

Kobiety: Marit Bjoergen, Maiken Caspersen Falla, Kari Vikhagen Gjeitnes, Ragnhild Haga, Martine Ek Hagen, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Therese Johaug, Celine Brun-Lie, Kristin Stoermer Steira, Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg.

Mężczyźni: Eirik Brandsdal, Niklas Dyrhaug, Sondre Turvoll Fossli, Anders Gloeersen, Ola Vigen Hattestad, Chris Jespersen, Finn Hagen Krogh, Petter Northug, Tomas Northug, Sjur Roethe, Martin Johnsrud Sundby i Didrik Toenseth.

Źródło: Sportowefakty.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.