MŚ: Niemcy wygrywają konkurs mieszany!

freundNiedawno zakończył się drugi w historii konkurs drużyn mieszanych na MŚ w narciarstwie klasycznym. Zwycięstwo odniosła reprezentacja Niemiec.

Niemcy w składzie Severin Freund, Carina Vogt, Richard Freitag, Katharina Althaus, wygrali o 2,3 pkt przed Norwegami. Brąz zdobyli obrońcy tytułu Japończycy, którzy stracili do zwycięzców blisko 30 pkt. Tuż za podium znalazła się się reprezentacja Austrii, która minimalnie wyprzedziła piątych Słoweńców. Czołową szóstkę zamknęła Japonia.

Dal Niemki Cariny Vogt jest to drugie złoto na tych Mistrzostwach. Natomiast dla Severina Freunda dzisiejszy medal był pierwszym na MŚ z najcenniejszego kruszcu. Niespodzianką może być słaba postawa Austriaków i Słoweńców. Warto dodać, że groźnie wyglądający upadek miał Amerykanin Nicholas Alexander, który po lądowaniu na 90,5 m nie utrzymał równowagi i upadł. Prawdopodobnie doznał on kontuzji kolana.

Dla pań była to ostatnia szansa na zdobycie medali na MŚ. Panowie powalczą jeszcze w 2 zawodach. W czwartek odbędzie się konkurs indywidualny na skoczni HS-134, natomiast w sobotę “drużynówka”. W obu konkursach będziemy trzymać kciuki za Polaków.

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.