MŚ: Nareszcie! Pierwszy medal dla Polski!

fot. rmf24.pl
fot. rmf24.pl

Kolejnym zwycięstwem reprezentacji Norwegii zakończyły się dzisiejsze zmagania sztafet sprinterskich na trasach Mistrzostw Świata w Falun. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec wywalczyły dla naszej osady pierwszy medal podczas tego czempionatu!

Polki świetnie poradziły sobie już w półfinale, w którym zajęły drugie miejsce. W ostatecznym starciu od początku trzymały się w uciekającej czwórce. Szczególnie dobrze spisywała się Sylwia Jaśkowiec, ale Kowalczyk nie pozostawała dłużna. Justyna na swojej ostatniej zmianie dała sygnał Sylwii, że należy atakować. Norweżki uciekły rywalkom i na metę dobiegły jako pierwsze. Na finiszu o srebro walczyła Szwecja i Polska. Ostatecznie gospodarze mogli cieszyć się z drugiej lokaty, która wyrwali nam o 0,3 sekundy. Czwarte miejsce przypadło Niemkom.

Pełne wyniki

Rywalizację mężczyzn również zdominowali Norwegowie, którzy dość szybko zaatakowali. Kroku próbowali dotrzymać im Szwedzi, ale na próżno. W naszej ekipie biegli Maciej Kreczmer i Maciej Staręga. Na pochwałę zasłużył szczególnie ten drugi, który tryskał energią i na drugiej pętli szybko odrobił starty po biegu swojego kolegi. Niestety, słaba forma Kreczmera nie pozwoliła na walkę o medal. Wydawało się, że zajmiemy ostatnie miejsce, kiedy przy ostatniej zmianie Szwedzi zgubili kijek. Na domiar wszystkiego na ostatnim zjeździe przewrócił się Francuz i Polacy zajęli dobre 8. miejsce. Wygrali Norwegowie przed Rosjanami i Włochami. To piąte złoto kraju Wikingów w biegach na tych mistrzostwach.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.