MŚ: Marit Bjoergen i Petter Northug Mistrzami Świata w sprincie! Kowalczyk poza podium

fot. m.dziennik.pl
fot. m.dziennik.pl

Marit Bjoergen została mistrzynią świata w sprintach techniką klasyczną na Mistrzostwach Świata w Falun. Srebrny medal zdobyła Stina Nilsson, a brąz przypadł Maiken Caspersen Falli. W rywalizacji mężczyzn wygrał Petter Northug. Drugie miejsce na podium zdobył Alex Harvey, a trzecie – Ola Vigen Hattestad.

Już od samych kwalifikacji Justyna Kowalczyk pokazywała jak jest dzisiaj silna. Wygrała je o ułamki sekundy. Dobra passa trwała. Polka pokazała rywalkom, że świetnie przygotowała się do Mistrzostw Świata zwyciężając z swoim biegu ćwierć- oraz półfinałowym. Niestety finał zaczął się pechowo, ponieważ zawodniczka spóźniła start, a później została przyblokowana przez całą norweską grupę biegaczek. Goniąc je straciła wiele energii, co ostatecznie skończyło się na czwartym miejscu.

Finał męskiej rywalizacji przez praktycznie cały bieg należał do Pettera Northuga i Federico Pellegrino. Norweg wyskoczył z całej grupy na pierwszym podbiegu i prowadził ze znaczną przewagą. Jednak na drugim podbiegu to Włoch niesamowicie przyspieszył i wybiegł przed Skandynawa. Aż do kilkuset metrów przed metą, biegacze regularnie się wyprzedzali, ale dopiero na prostej do finiszu okazało się, iż Pellegrino nie starczyło sił, a skorzystali na tym Harvey oraz Hattestad.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.