MŚ: Kamil Stoch sięgnie po medal?

SAM_2892Dzisiaj na arenach sportowych w Falun o medale powalczą biegacze w skiathlonie i skoczkowie narciarscy na normalnym obiekcie. Czy mamy szanse na pierwszy medal podczas tych mistrzostw?

Na godzinę 13:00 zaplanowano start biegu łączonego kobiet (7,5 km x 7,5 km). Niestety, nie zobaczymy w nim Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec. Obie przygotowują się do jutrzejszego sprintu drużynowego. Faworytkami będą zatem Norweżki z Marit Bjoergen na czele. Półtora godziny później w tej samej dyscyplinie, jednak na dwa razy dłuższym dystansie, zmierzą się panowie. Tutaj najmocniejsi również mogą okazać się Norwegowie, ale niespodzianek nigdy za wiele.

Listy startowe: Kobiety / Mężczyźni

Skoczkowie narciarscy na obiekcie o punkcie HS 100, pojawią się już o godzinie 15:30, kiedy zostanie rozegrana seria próbna. 60 minut później rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Treningowe skoki Kamila Stocha nie napawają optymizmem, ale wierzymy, że nasz Mistrz odpali rakietę w konkursie. Tym samym zdobylibyśmy pierwszy medal na tym czempionacie. Groźni będą Severin Freund, Roman Koudelka i Peter Prevc. Liczymy na dobrą postawę pozostałych naszych reprezentantów. Miejmy nadzieję, że to będzie szczęśliwa sobota dla naszej osady w Falun!

Lista startowa

Plan transmisji

Źródło: Informacja własna / Falun2015.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.