MŚ: Już dzisiaj kwalifikacje! (lista startowa)

skisprungschanzen.com
skisprungschanzen.com

Mistrzostwa Świata w Falun w końcu nabierają tempa. Już dzisiaj odbędą się kwalifikacje do konkursu na normalnej skoczni. Na starcie zobaczymy 69 zawodników z 22 państw, w tym czterech Polaków.

Wczoraj Łukasz Kruczek podjął decyzję o składzie naszej reprezentacji.  O ile pewne miejsce mieli Kamil Stoch i Piotr Żyła, to pozostałe dwa były niewiadomą, Na podstawie wczorajszych treningów wybrany został Klemens Murańka oraz Jan Ziobro.To oznacza, że podczas mistrzostw na skoczni K-90 nie zobaczymy już Aleksandra Zniszczoła i Dawida Kubackiego.

Spośród innych reprezentacji, szansy startu w kwalifikacjach nie otrzymali: Johan Erikson, Roberto Dellasega, Viktor Polasek Jewgienij Klimow, Denis Korniłow, Harri Olli, Kento Sakuyama, Manuel Poppinger, Phillip Sjoeen, Andreas Kofler, Matjaz Pungertar, Michael Neumayer i Markus Eisenbichler.

Relację z serii próbnej będzie można śledzić za pomocą portalu berkutschi.com już od godziny 15:00. Natomiast o godz. 18:45 kwalifikacje  będzie można obejrzeć na kanale TVP Sport.

Program zawodów:

Piątek, 20.02.2015

15:00 – seria próbna HS 100

19:00 – kwalifikacje HS 100

Lista startowa kwalifikacji

Plan transmisji Mistrzostw Świata

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.