MŚ: Już dziś medal Polek w drużynie?

fot. rmf24.pl
fot. rmf24.pl

Justyna Kowalczyk w pierwszym biegu Mistrzostw Świata w Falun zajęła najgorsze miejsce dla sportowca. Dziś będzie miała szansę na zrekompensowanie się, bowiem wraz z Sylwią Jaśkowiec powalczy o jak najwyższą lokatę w sprincie drużynowym. 

Eliminacje do dzisiejszego biegu kobiet powinny zaplanowano na 12:20, natomiast finały powinny rozpocząć się dwie godziny później. Wiemy już, że Justyna przygotowała bardzo dobrą formę na tą imprezę sportową. Gdyby zaprezentowała się dziś tak samo jak w czwartek, a Sylwia Jaśkowiec pobiegnie na miarę swoich możliwości, być może cieszyć się będziemy pierwszym medalem na tych mistrzostwach. W porównaniu do pozostałych startujących par, Polki są wypoczęty, gdyż obie zrezygnowały ze wczorajszego skiathlonu. Głównymi faworytkami do zwycięstwa są oczywiście Norweżki w składzie:  Maiken Caspersen Falla i Ingvild Flugstad Oestberg. Złoty krążek mogą im wyrwać Szwedki, a mianowicie Stina Nilsson oraz Ida Ingemarsdotter.

Lista startowa biegu kobiet 

Mężczyźni rozpoczną swoje eliminacje tuż po kobietach. Następnie czekają ich finał, który może rozpocząć się około godziny 15:00. Największe szanse na złoto mają oczywiście Norwegowie, tak jak w przypadku pań. Petter Northug wraz z Finnem Haagenem Kroghem nie powinni dać jakichkolwiek szans reprezentantom Rosji, czy Niemiec. Jeśli chodzi o polskich biegaczy, to chyba nikt nie upatruje w nich szansy na medal.

Lista startowa biegu mężczyzn

Oprócz biegów czekają nas dzisiaj emocje na skoczni, gdzie poszczególne kraje będą rywalizować w konkursie drużynowym (mieszanym). Zawody mają rozpocząć się o 17:00. Złota będzie broniła Japonia, która i tym razem zapowiada się na głównego faworyta. Niebezpieczni mogą okazać się również przedstawiciele Niemiec i Austrii, bowiem oba te kraje mają już medale zarówno u pań jak i panów. Na skoczni nie zobaczymy reprezentacji Polski, gdyż do Falun nie wybrała się żadna nasza skoczkinia.

Plan transmisji na dzisiejszy dzień

Źródło: Informacja własna

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.