MŚ: Jurij Tepes najlepszy w trzecim treningu!

SAM_2885Przed chwilą zakończył się trzeci i ostatni trening przed jutrzejszym konkursem drużynowym. Najlepszym w nim okazał się Jurij Tepes.

Słoweniec poszybował na odległość 125,5 m. Wyprzedził on drugiego Andersa Jacobsena o 0,4 pkt mimo, że Norweg skoczył tyle samo. Trecie miejsce zajął Jan Ziobro po lądowaniu na 124 metrze.  Skakał on najrówniej z Polaków i zapewnił sobie występ w jutrzejszym konkursie drużynowym.

Prócz ubiegłorocznego zwycięzcy z Engelbergu w treningu brało udział jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Aleksander Zniszczoł uzyskał 116,5 m, a odległość Dawida Kubackiego była o metr krótsza.

I seria

W pierwszej serii treningowej najdalej skakał Anders Jacobsen. Norweg uzyskał 133,5 m i wyprzedził drugiego Daikiego Ito (132 m) oraz trzeciego Jurija Tepesa (128,5 m). Najlepszym z biało-czerwonych był Dawid Kubacki (120,5 m), który zajął 10 lokatę. Kolejne dwa miejsca przypadły dla Jana Ziobro ( 121 m) i Aleksandra Zniszczoła (120,5 m).

II seria

W drugiej odsłonie najlepszy wynik, tak jak w pierwszym treningu, wypracował Anders Jacobsen. 30-latek skoczył 126,5 m wyprzedzając tym samym Michaela Neumayera (125 m) i Taku Takeuchiego (124 m). Tuż za nimi uplasowali się Polacy. Jan Ziobro po skoku na 120,5 metra był czwarty, a na piątym miejscu znalazł się Aleksander Zniszczoł (119 m). Dwa oczka niżej od Olka ulokował się Dawid Kubacki (115,5 m).

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.