MŚ: Iraschko- Stolz i Takanashi najlepsze na treningach!

fot: sochi.tirol.at
fot: sochi.tirol.at

Daniela Iraschko-Stolz oraz Sara Takanashi w dzisiejszych oficjalnych treningach nie miały sobie równych, czym potwierdzają, że nie obejdzie się bez walki w piątkowym konkursie. Austriaczka i Japonka na przemian wygrywały dzisiejsze serie treningowe w szwedzkim Falun.

I seria treningowa:

Obecna liderka klasyfikacji generalnej PŚ oddała najdłuższy skok, który wynosił 89,5 m. Zaraz za nią znalazły się Sara Takanashi i Taylor Henrich, które oddały skoki jedynie pół metra krótsze. Ich straty do najlepszej w tym treningu  Austriaczki wynosiły odpowiednio 0,3 i 0,4 pkt dla Japonki i Kanadyjki.

II seria treningowa:

Drugi trening wygrała Sara Takanashi (94 m z 26. belki) startując z 26. belki, a zaraz za nią uplasowała się Yuki Ito (95 m) oddając skok z 27. Belki startowej. Trzecia była aktualna mistrzyni olimpijska – Carina Vogt, która z 26. Platformy startowej uzyskała 93,5 m. Najlepsza zawodniczka pierwszego treningu zajęła czwartą pozycję po skoki na 92 m z 26. belki.

III seria treningowa:

Tak jak w pierwszej próbie najlepsza okazała się Iraschko-Stolz oddając skok na 94 m. Zaraz za nią uplasowała się Japonka Sara Takanashi (93 m), trzecią pozycję uzyskała jej rodaczka Yuki Ito  (92 m). Na kolejnych miejscach znalazły się: Carina Vogt (92 m), Spela Rogelj (92 m) oraz Sara Hendrickson (92,5 m).

Pełne wyniki treningów

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.