MŚ: Eric Frenzel prowadzi po serii skoków!

Reprezentant Niemiec – Eric Frenzel wygrał serie skoków do kombinacji norweskiej na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w Falun. Na drugim miejscu uplasował się Yoshito Watabe z Japonii, a trzeci był Jason Lamy Chappuis z Francji. Po dobrym skoku, Szczepan Kupczak zajmuję obecnie 29 miejsce. Dużo gorzej wypadł Adam Cieślar. Był dopiero 42.

Kombinatorzy norwescy nie mieli szczęścia do warunków atmosferycznych od samego rana. Początkowo skoki do kombinacji norweskiej miały się rozpocząć o godz. 10:00. Niestety z powodu zbyt silnego wiatru rywalizacja mogła się dopiero wystartować o godz. 13:30.

Najdalej poleciał Eric Frenzel, który uzyskał 99 metry. Dało mu to 0.21 sekundy przewagi na starcie biegu przed reprezentantem Japonii – Yoshito Watabe (95 metry). Na trzecim miejscu uplasował się Jason Lamy Chappuis po skoku na odległość 94,5 metra. W biegu wystartuję 0.25 sekundy za Frenzelem i 0.04 sekundy za Watabe.

Różnice w pierwszej “10” po serii skoków są bardzo małe. Dopiero 11 zawodnik w stawce – Joergen Graabak traci do Frenzela 1 minutę.

Na 29 pozycji uplasował się pierwszy z biało-czerwonych – Szczepan Kupczak (90 metrów), który wyruszy na trasę biegową 1:37 sekundy za Niemcem. Adam Cieślar, który zmaga się z chorobą w Falun, po skoku na 83 metr zajął odległe 42 miejsce. Do prowadzącego po serii skoków Frenzela traci 2:15 sekundy na starcie biegu.