MŚ: Dziś rywalizacja sztafet męskich (lista startowa)

fot. Falun2015.com
fot. Falun2015.com

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym Falun 2015 zbliżają się ku końcowi. Dzisiaj o medale powalczą męskie sztafety biegaczy, a na skoczni odbędzie się trening przed jutrzejszymi zmaganiami drużynowymi.

Wczoraj w Falun zmagały się sztafety kobiece, w których triumfowały Norweżki przed Szwedkami i Finkami. Nasza ekipa zajęła 5. miejsce, najlepsze od blisko 50 lat. Na dzisiaj zaplanowano rywalizację mężczyzn. Panowie na trasę wyruszą o 13:30. Na starcie mamy 17 ekip w tym Polacy. Nie mamy raczej co liczyć na powtórkę sukcesu dziewczyn, ale panowie z pewnością zrobią, co mogą. Faworytami są Mistrzowie Olimpijscy Szwedzi, którzy będą musieli odeprzeć atak broniących tytułu Norwegów, Rosjan i Francuzów. Zapowiadają się niesamowite emocje. Organizatorzy zapowiadają rekordową frekwencję na trybunach. To tylko potwierdza, że w Falun trwa największe święto biegówek na świecie!

Lista startowa

Z Falun nie wyjechali jeszcze skoczkowie, przed którymi rywalizacja drużynowa. Tytułu wywalczonego przed dwoma laty będą bronili Austriacy, którzy tam razem nie należą do głównych faworytów. Dzisiaj będą mieli okazję, aby poprawić formę podczas oficjalnych treningów na skoczni HS-134. To dla każdej ekipy szansa na trzy skoki, które pozwolą podjąć decyzję o tym kto jutro będzie bronił barw narodowych. Łukasz Kruczek po tych seriach ogłosi skład, który jutro będzie bronił brązowego medalu wywalczonego w Predazzo. Jak zapewniał, cała szóstka ma jeszcze szanse. Na liście startowej dzisiejszych treningów mamy 86 nazwisk. Relacje oczywiście na naszej stronie.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.