MŚ: Dziś pierwszy medal dla Polski? (listy startowe)

fot. Falun2015.com
fot. Falun2015.com

Rozpoczynamy rywalizację najlepszych narciarzy na świecie. W Falun w godzinach popołudniowych zostaną rozdane pierwsze medale 40. Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym. Na starcie staną biegacze.

Na godzinę 13:00 zaplanowano dzisiaj eliminacje do biegu sprinterskiego, a od godziny 15:00 biegi finałowe. Według specjalistów to właśnie w tym starcie indywidualnym Justyna Kowalczyk ma największe szanse na medal. Warto jednak podkreślić, że wciąż nie wiemy w jakiej tak na prawdę formie jest Polka. W tej konkurencji medal zdobyła tylko raz – srebrny medal podczas Igrzysk w Vancouver. Dzisiaj jej największą rywalką będzie Marit Bjoergen, która broni tytułu i wygrała ostatni sprint zaliczany do Pucharu Świata.

Lista startowa

Wśród mężczyzn tytułu Mistrza Świata bronić będzie Nikita Kriukow. Rosjanin był najlepszy przed dwoma laty w Val di fiemme. Dzisiaj jego szanse są nieco mniejsze, ale wciąż może zaskoczyć. W rywalizacji mężczyzn czołówka jest bardziej wyrównana i ciężko określić głównych faworytów. Na pewno liczyć będą się Norwegowie, którzy sensacyjnie nie wystawili do startu lidera klasyfikacji sprintów – Finn Haagen Krogh. Nie wolno zapominać o szwedach, którzy na pewno nie oddadzą łatwo swojego pola. Zapowiada się zatem ogromna rywalizacja na najwyższym światowym poziomie.

Lista startowa

Plan rywalizacji na 19.02.215:

11:30 Skoki, treningi, Mężczyźni

13:00 Biegi, Sprint, Kwalifikacje, Kobiety i mężczyźni (C)

15:15 Biegi, Sprint, Finały, Kobiety i mężczyźni (C)

17:00 Skoki, HS 100 (skocznia normalna), Kwalifikacje, Ladies

19:00, Skoki, treningi, Mężczyźni

19:00 Ceremonia medalowa w Medal Plaza

Źródło: Informacja własna/Falun2015.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.