MŚ: Dziś obrona złota Stocha na dużej skoczni! (lista startowa)

SAM_3059Już dziś na skoczni Lugnet (HS- 134) odbędzie się konkurs indywidualny o tytuł Mistrza Świata. Swojego tytułu bronić będzie Kamil Stoch. Oprócz niego spośród naszych reprezentantów zobaczymy również: Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Klemensa Murańkę i Aleksandra Zniszczoła. Czy Kamil po raz kolejny nie będzie miał sobie równych i zatrzyma tytuł Mistrza Świata?

Już dziś po raz ostatni najlepsi zawodnicy skoków narciarskich mają szansę na zdobycie medalu w konkursie indywidualnym na dużej skoczni w szwedzkim Falun. W sobotę rozegrany zostanie jeszcze jeden konkurs, jednak w nim rywalizować będą już całe drużyny. Wczorajsze kwalifikacje przeprowadzone zostały z opóźnieniem, ale miejmy nadzieje, że pogoda nie pokrzyżuje planów organizatorów i pozwoli na w miarę równe warunki dla wszystkich zawodników. Po ostatnich treningach i kwalifikacjach największe szanse na zdobycie medalu mają Severin Freund i Rune Velta (zdobywca złota na skoczni normalnej). Biało- czerwoni również spisywali się bardzo dobrze, co daje wielkie nadzieje na obronę złota z przed dwóch lat Kamila Stocha oraz wysokie lokaty reszty naszych reprezentantów. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze możemy liczyć na niespodzianki w konkursach skoków narciarskich, dlatego nie wolno zapominać o takich postaciach jak Simon Ammann, Noriaki Kasai czy liderze i wice liderze klasyfikacji generalnej PŚ (Peter Prevc i Stefan Kraft).

Na godzinę 16:00 przewidziana jest seria próbna, a godzinę później (17:00) planowo powinien rozpocząć się konkurs. Konkurs od godz. 17:00 będzie transmitowany na kanale TVP1 oraz Eurosporcie.

Lista startowa konkursu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.