MŚ Dywizji IA w Krakowie: porażka Polski z Włochami na inaugurację

ccec0de67e272870547605edfeb73089Reprezentacja Polski przegrała na inauguracje turnieju mistrzostw świata Dywizji IA w Krakowie z Włochami 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Dobrą grę Biało-Czerwoni pokazali tylko w krótkich fragmentach, jedną z bramek stracili grając z przewagą jednego gracza na lodzie.

Wyżej notowani w światowym rankingu Włosi przebudowują aktualnie kadrę po spadku z Elity, ale i tak w konfrontacji z Polską byli faworytami. Gospodarze krakowskiego turnieju mieli wsparcie blisko 10-tysięcznej publiczności.

Po “rozgrzewkowej” pierwszej minucie na lodowisku zaczęło się dziać sporo i to w szybkim tempie. Niestety podopieczni Jacka Płachty po solidnym początku złapali karę za zahaczanie dla Tomasza Malasińskiego. Rosnące nadzieje i apetyty Italia zgasiła w zarodku, zdobywając pierwszego gola w 14. minucie. Spokojniej i cierpliwiej do gry podeszli Polacy w drugiej tercji. Brakowało jednak przyśpieszenia i elementu zaskoczenia, ale Orły częściej i dłużej nękali Azzurrich w ich strefie. To przyniosło efekty, ale dopiero w 27. minucie. Nie zmieniła się fatalna postawa w przewagach. Pod tym względem było jeszcze gorzej niż w pierwszej tercji, bo polscy hokeiści nie tylko nie strzelili w nich gola, ale nawet stracili grając w pięciu na czterech. Chwilę później kolejna groźna akcja gości z Półwyspu Apenińskiego, którzy we czterech ogrywali “piątkę” Polaków – 1:2.

Najlepszym zawodnikiem polskiej drużyny narodowej uznano Grzegorza Pasiuta, u Włochów wyróżniono bramkarza Bernarda. Bramki należały do: Grzegorza Pasiuta (27) – Briana Ihnacaka (14), Antona Bernarda (34).

Polska: Rafał Radziszewski (52. Przemysław Odrobny) – Bartłomiej Pociecha, Rafał Dutka, Aron Chmielewski, Sebastian Kowalówka, Grzegorz Pasiut – Mateusz Bryk, Mateusz Rompkowski, Krzysztof Zapała, Tomasz Malasiński, Marcin Kolusz – Patryk Wajda, Michał Kotlorz, Leszek Laszkiewicz, Krystian Dziubiński, Radosław Galant – Maciej Kruczek, Jakub Wanacki, Adam Bagiński, Maciej Urbanowicz, Kamil Kalinowski.

Włochy: Andreas Bernard – Armin Hofer, Armin Helfer, Markus Gander, Anton Bernard, Joachim Ramoser – Daniel Sullivan, Stefano Marchetti, Marco Insam, Brain Ihnacak, Natham Di Casmirro – Michael Angelo Zanatta, Alexander Egger, Luca Frigo, Giovanni Morini, Diego Kostner – Alex Trivellato, Luca Zanatta, Luca Felicetti, Raphael Andergassen, Alex Frei.

Źródło: eurosport.onet.pl