MŚ w biathlonie: Drugi medal Nowakowskiej-Ziemniak!

sport.pl
sport.pl

Wspaniałe wiadomości napływają do nas z Kontiolahti. Weronika Nowakowska-Ziemniak zdobyła brązowy medal w biegu na dochodzenie podczas mistrzostw świata w biathlonie

Nasza reprezentantka zaczęła wyścig od bezbłędnego strzelania w pozycji leżącej. Co prawda za drugim razem spudłowała raz i musiała biec karną rundę. Na trzecim strzelaniu, już na stojąco, pomyliła się dwukrotnie i znów musiała nadrabiać to na dodatkowych pętlach. Karne rundy nie przeszkodziły Weronice w walce o podium, bowiem biegła wyśmienicie i decydująca w kwestii medalu miała być czwarta wizyta na strzelnicy. Tutaj strzelała bezbłędnie, jednak  wyprzedziła ją  Jekaterina Szumilowa.

Wybiegając ze strzelnicy, nasza biathlonistka traciła do będącej na trzeciej pozycji rywalki 5 sekund i rzuciła się w pogoń. Szczęściem Polki było nieszczęście Szumilowej , która upadła. Polka wykorzystała ten moment i ją wyprzedziła. I tym samym zdobyła brązowy medal. Najlepsza dzisiaj okazała się  Francuzka Marie Dorin Habert. Srebrny medal powędrował do Niemki Laury Dahlmeir.

Przypomnijmy, że jest to drugi medal Weroniki Nowakowskiej- Ziemniak. Bowiem w sobotę zdobyła srebrny medal w sprincie, a dziś dołożyła brązowy krążek na 10 km.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się pozostałe Biało-Czerwone. Krystyna Guzik była ósma, a Magdalena Gwizdoń znalazła się na 17. pozycji.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.