MŚ: Cieślar i Kupczak wracają do domu!

P1060265-Copy-CopyAdam Cieślar i Szczepan Kupczak nie wystartują już w żadnej konkurencji na tych Mistrzostwach Świata. Polscy kombinatorzy norwescy złapali grypę i zmuszeni są wycofać się z dalszej rywalizacji. 

Sztab szkoleniowy po przyjeździe do Falun otrzymał informację od organizatorów, że na miejscu panuje wirus. Tuż przed pierwszym konkursem przeziębienie dopadło Adama. Co prawda zdecydował się on skoczyć, lecz na trasie go już nie zobaczyliśmy.  Trenerzy myśleli, iż przez kilka dni przerwy w rywalizacji Adam dojdzie do siebie i wystartuje w drugich zawodach indywidualnych oraz sprincie drużynowym. Scenariusz ten się nie sprawdził, a z czasem stan Cieślara jeszcze się pogorszył.

W poniedziałek wirus dopadł także Szczepana, który radzi sobie z nim znacznie gorzej, niż kolega z kadry. Obaj są pod stałą obserwacją lekarza i przyjmują antybiotyki. W takim stanie zawodnicy nie mogą wystartować w zawodach, przez co zdecydowali, że powrócą do domu. Ich przylot do Polski zaplanowano na sobotę, natomiast sztab wróci do kraju promem.

Źródło: pzn.pl

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.