MŚ: Charlotte Kalla utrze nosa Norweżkom? Może Jaśkowiec?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dziś odbędą się kolejne zawody w biegach narciarskich. Tym razem zawodniczki wystartują w biegu na 10 km stylem dowolnym, który rozpocznie się o 13:30. W biegu wezmą udział trzy Polki. Wśród nich znajduje się Sylwia Jaśkowiec.

W tym biegu tytułu będzie broniła Theresse Johaug, która na ostatnich MŚ pokonała Marit Bjoergen, oraz Julie Czekaliewą. Justyna Kowalczyk nie startowała, a najwyżej z Polek uplasowała się Paulina Maciuszek zajmując 34. miejsce.

W dzisiejszych zawodach nie zobaczymy Justyny Kowalczyk. Wystąpi za to Kornelia Kubińska i Ewelina Marcisz. My liczymy na wysokie miejsce Sylwii Jaśkowiec, która w trzech biegach na tym dystansie plasowała się w czołowej “30”. Najlepiej wystartowała w Rybińsku, gdzie zajęła 11. miejsce.

W sezonie PŚ 2014/2015  na tym dystansie panie rywalizowały trzykrotnie. W szwajcarskim Davos wygrała Bjoergen. W Rybińsku triumfowała Jacobsen, natomiast w Oestersund Charlotte Kalla. To właśnie ona stawiana jest wśród zawodniczek, które mogą utrzeć nosa Norweżkom.

Transmisje z biegu przeprowadzą stację TVP 2 i Eurosport.