MŚ: Brak obrony tytułu. Dlaczego?

SAM_3010Przed MŚ w Falun Polacy jechali z dużymi apetytami na medal w Skandynawii. Liczyliśmy na obronę w tytułu Mistrza Świata Kamila Stocha. Co się stało? Dlaczego?

12 i 17 miejsce naszego lidera są dla niego i dla nas wielkim rozczarowaniem. Nie tego się spodziewałem. Miałem nadzieję, że po dobrych poniedziałkowych skokach będzie w stanie nawiązać walkę z najlepszymi. Rzeczywistość okazała się inna. W tym przypadku trochę zeszliśmy na ziemie. Pamiętajmy, że nasz mistrz miał pod górkę. Na początku kontuzja stopy, potem operacja, następnie powrót na TCS. Sądze, że to co działo się w grudniu, odbiło się w Falun. Ten burzliwy miesiąc mógł w istotny sposób zaburzyć tryb przygotowań do mistrzostw. Ciekaw jestem, jak by to wyglądało, gdyby nie ta feralna kontuzja.

Oczywiście Polscy skoczkowie mogą wyjść z Falun obronną ręka, jeśli zdobyliby medal w konkursie drużynowym. Jednak patrząc na wyniki dzisiejszego konkursu szanse na to są niewielkie. Gdyby dzisiaj odbyła się drużynówka, według moich obliczeń, Polacy zajęliby 4. miejsce z duża stratą do podium. Może w sobotę poprawią te rezultaty. Bądźmy dobrej myśli. A może już czas na psychologa?!!!

Źródło: informacja własna

1 thought on “MŚ: Brak obrony tytułu. Dlaczego?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.