MŚ: Anders Bardal wygrał serię próbną! Kamil Stoch na 15 miejscu!

Powracający po kontuzji nadgarstka – Anders Bardal wygrał serię próbną przed kwalifikacjami do jutrzejszego konkursu indywidualnego na Mistrzostwach Świata w Falun. Norweg wyprzedził będącego na drugim miejscu Andreasa Wellingera, oraz Simona Ammanna, który zajął trzecie miejsce. Kamil Stoch serie próbną zakończył na 15 miejscu.

Anders Bardal w swojej próbie uzyskał 94 metry (66.9 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się Andreas Wellinger, który skoczył taką samą odległość jak Bardal. Jednak skakał w bardziej korzystnych warunkach i stracił do zwycięzcy 2.1 pkt.. Stawkę trzech najlepszych zawodników zamknął Simon Ammann, który oddał skok na odległość 91,5 metra (64.4 pkt.). Co ciekawe, cała trójka powyższych zawodników powraca do stawki najlepszych skoczków na świecie po kontuzji.

Na czwartym miejscu znalazł się Anders Fannemel (91 metrów; 62 pkt.). Tuż za nim uplasował się Stefan Kraft, który skoczył na 90,5 metra (61.7 pkt.). Szóstą pozycje zajął Noriaki Kasai po skoku na 90 metrów (60.4 pkt.).

Z polskich zawodników na start w serii próbnej zdecydował się tylko Kamil Stoch. Jego próba była dość przeciętna. Polak uzyskał tylko 88 metrów (56.7 pkt.), co dało mu 15 miejsce.

Pełne wyniki serii próbnej

W kwalifikacjach wystąpi czterech reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Jan Ziobro.

Kwalifikacje zostały zaplanowane na godz. 19:00 tuż po konkursie kobiet. Transmisję na żywo będzie można zobaczyć na kanale TVP1 i Eurosport.