MŚ: Amman zwycięża w kwalifikacjach, komplet Polaków w konkursie!

SAM_3059Rywalizacje skoczków narciarskich na Mistrzostwach Świata w Falun czas zacząć! Simon Amman wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu na skoczni normalnej. Wszyscy Polacy awansowali do konkursu.

Doświadczony Szwajcar powrócił na skocznie w wielkim stylu. W swoim skoku uzyskał 93,5 metra co dało mu wygraną. Tuż za nim uplasował się Taku Takeuchi ( 92,0 m). Trzecie miejsce zajął również wracający po kontuzji Anders Bardal ( 92,0 m). Czwarte miejsce należało do Andreasa Wellingera ( 91,0 m), co pokazuje jaką świeżością dysponują zawodnicy powracający po kontuzjach.

Jeśli chodzi o najlepszą 10, która nie musiała się kwalifikować, najlepsze wyniki uzyskali: Noriaki Kasai oraz Severin Freund, którzy poszybowali na 93 metr. Roman Koudelka wylądował na 92 metrze a Rune Velta uzyskał 91,5 metra.Troszkę słabiej zaprezentowali się jedni z faworytów do walki o medale: Peter Prevc (89,5 m) oraz Anders Fannemel (87,5m). Niepokojące dla nas mogą być wyniki Kamila Stocha. Polak w kwalifikacjach uzyskał 86,5 metra. Pamiętajmy jednak że trening jest tylko treningiem a zawody są jutro, a Kamil już nie raz był w takiej sytuacji.

Pozostali Biało Czerwoni pewnie awansowali do sobotniego konkursu. Najlepiej z nich spisał się Piotr Żyła (90,5 m) co dało mu siódme miejsce. Jan Ziobro po skoku na odległość 88,5 metra zajął 12 miejsce a Klemens Murańka był 17 (89,0 m).

Serdecznie zapraszamy do oglądania jutrzejszego konkursu, który rozpocznie się o godzinie 16:30. Transmisje na kanałach: Eurosport, TVP 1 i TVP Sport.

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.