MPwSN: Kamil Stoch Mistrzem Polski!

0002TMK3JR6JBUDD-C116-F4

Kamil Stoch nie pozostawił złudzeń swoim rywalom! W obydwu seriach skoczył najdalej – 134,5 metra oraz 135 metrów w serii finałowej, uzyskując aż 23,1 pkt. przed drugim miejscem.  Nasz Mistrz tytuł wywalczył po 3 latach przerwy. W zeszłym roku lepszy od niego okazał się Jan Ziobro, który dzisiejsze Mistrzostwa skończył na miejscu 11 . Srebrny medal zdobył Piotr Żyła, a brąz wywalczył Mistrz Świata Juniorów – Jakub Wolny.

Tuż za podium uplasował się inny podopieczny Łukasza Kruczka – Maciej Kot. Do podium zabrakło mu 3,1 pkt. Miejsca na podium po pierwszej serii nie utrzymał Stefan Hula, który ostatecznie spadł na 5 miejsce. Czołową szóstkę zawodników zamyka Dawid Kubacki po skokach na odległości 125,5 metra oraz 125 metrów.

Swoją formą nie zachwycili Klemens Murańka i wcześniej wspomniany Jan Ziobro. Zajęli oni odpowiednio 10 i 11 miejsce.

Warte zauważenia i pochwały jest miejsce najmłodszego zawodnika drugiej serii zawodów – Dawida Jarząbka. 15 latek, reprezentujący klub sportowy TS Wisła Zakopane – zajął 13 miejsce wyprzedzając m.in. doświadczonego już w międzynarodowych zawodach Aleksandra Zniszczoła.

W zawodach pojawiło się 52 skoczków (a nie jak wcześniej zapowiadano 56). Zawody odbyły się przy dobrych, równych warunkach. Już jutro o godz. 11:00 rozpocznie się rywalizacja drużynowa. Więcej informacji, zdjęć i wywiadów na naszym profilu na facebooku: Zimowe spojrzenie na świat – sportsinwinter.com!