MP w Zakopanem. Złote medale na dystansach dla Moniki Skinder i Dominika Burego

15:33, 21.03.2021 Daniel Topczewski

Za nami drugi dzień rozgrywanych w Zakopanem mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Złote medale w niedzielnych biegach dystansowych na 15 i 30 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego wywalczyli odpowiednio: Monika Skinder i Dominik Bury. Zawody były też jednocześnie częścią cyklu Slavic Cup.

Monika Skinder ma za sobą dwa bardzo udane starty podczas mistrzostw Polski w Zakopanem. 19-latka, która już wczoraj cieszyła się z tytułu mistrzyni kraju w sprincie, dołożyła dziś do swojego dorobku złoty medal w biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego. Srebrny krążek wywalczyła Izabela Marcisz, która ze swoją młodszą koleżanką z kadry przegrała o niewiele ponad pół sekundy. Brązowy medal zdobyła Karolina Kaleta. Na czwartym miejscu w klasyfikacji mistrzostw Polski uplasowała się Zuzanna Fujak, a piąta była Daria Szkurat.

Bieg na 15 kilometrów łyżwą, rozgrywany w ramach cyklu Slavic Cup, wygrała Słowaczka Alena Prochazkova przed Czeszką Sandrą Schuetzovą.

Wyniki biegu kobiet

Godzinę po paniach na trasę w Zakopanem wyruszyli mężczyźni, którzy mieli do pokonania 30 kilometrów stylem dowolnym. Zawody wygrał Czech Petr Knop, który o niespełna dwie sekundy pokonał Dominika Burego. To właśnie reprezentant klubu KS AZS AWF KATOWICE wywalczył dziś tytuł mistrza Polski. Srebrny medal zdobył Mateusz Haratyk, który stracił do Burego ponad minutę i 20 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Kacper Antolec. Czwarty w klasyfikacji mistrzostw kraju był Łukasz Gazurek, a piąty Maciej Staręga.