MP w Zakopanem. Skinder i Staręga złotymi medalistami w sprincie

fot. M. Rudzińska

Pierwsze medale tegorocznych Mistrzostw Polski w biegach narciarskich zostały dziś rozdane. W sprincie stylem klasycznym, który pierwotnie miał odbyć się w Kubalonce, ale przeniesiono go do Zakopanego, triumfowali Monika Skinder oraz Maciej Staręga. Zawody były jednocześnie częścią cyklu Slavic Cup i wystąpiło w nich wielu biegaczy zagranicznych.

fot. M. Rudzińska

Pomimo młodego wieku Skinder zgromadziła już wiele mistrzowskich tytułów w tej specjalności, bowiem dzisiejsze osiągnięcie jest jej piątym triumfem z rzędu. Aktualna mistrzyni świata juniorek w pokonanym polu pozostawiła Izabelę Marcisz i Magdalenę Kobielusz. Na metę biegu finałowego Skinder dobiegła za doświadczoną Słowaczką Aleną Prochazkovą, jednak ta nie mogła ubiegać się o tytuł mistrzyni.

Staręga odzyskał tytuł Mistrza Polski, który rok temu utracił na rzecz Kamila Burego. Wicemistrzem został z kolei Piotr Sobiczewski, a brąz powędrował do Michała Skowrona. Staręga dobiegł do mety finału jako trzeci, wyprzedzony jeszcze przez Tomasa Kalivodę i Tomasa Lukesa. Ich wyniki liczyły się jednak tylko do klasyfikacji Slavic Cup.

Wyniki obu biegów

źródło: informacja własna