MP w Zakopanem: Paweł Twardosz ze złotem w kombinacji norweskiej

fot. PZN

fot. PZN

Podczas III edycji LOTOS Cup 2018 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Areną zmagań dwuboistów była Wielka Krokiew oraz trasy biegowe w Zakopanem. W niedzielę w prawdziwie zimowych warunkach najlepiej spisał się Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, który po raz pierwszy w karierze sięgnął po złoto krajowego czempionatu.

– Moje skoki w zawodach LOTOS Cup ocenię jako średnie, ponieważ miałem lekkie problemy z pozycją najazdową, przez co później nie wszystko wychodziło tak jak bym chciał – wyjaśnia Twardosz. – Natomiast skok z Mistrzostw Polski oceniam już na pięć, bo naprawdę był dobry. Droga do złotego medalu bardzo dobrze rozpoczęła się dla mnie na Wielkiej Krokwi. Mój skok w zawodach był naprawdę solidny. Można powiedzieć, że znalazłem złoty środek w pozycji najazdowej, co pozwoliło mi zrobić na progu to co trzeba, a później w powietrzu mogłem już czuć przyjemność z lotu – dodaje świeżo upieczony mistrz Polski. – Natomiast sam bieg ocenię jako średni. Warunki nie były dla nas przyjemne, gdyż było naprawdę zimno, co trochę utrudniało bieganie, ponieważ ciężko było się dobrze dogrzać. Śnieg również nie był łaskawy, ponieważ przez tak obniżoną temperaturę był on ostry, co spowodowało, że smar szybko się zdzierał i z kółka na koło było już coraz gorzej – opowiada Paweł Twardosz.

Pierwszy raz wicemistrzem Polski został również Piotr Kudzia, który reprezentuje barwy klubu LKS Klimczok Bystra. – Skok do kombinacji był dobry i jestem z niego zadowolony. Jednak w dalszym ciągu chcę poprawić formę biegową, co będzie moim priorytetem podczas letnich przygotowań do następnego sezonu – podkreśla srebrny medalista. – Weekend był dla mnie podwójnie udany, dzięki zdobytemu wicemistrzostwu Polski seniorów. Pokazuje to, że praca wykonana podczas letnich przygotowań nie poszła na marne – podsumowuje Piotr Kudzia. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął kolejny z kadrowiczów, zawodnik TS Wisły Zakopane – Andrzej Szczechowicz, dla którego jest to również pierwszy medal Mistrzostw Polski Seniorów w karierze.

Młodsi podopieczni programu LOTOS Cup rywalizowali natomiast w Mistrzostwach Polski Juniorów E, D i C w kombinacji norweskiej. W Juniorze E tytuł mistrzowski, po fenomenalnym biegu, wywalczył Kacper Jarząbek z TS Wisły Zakopane. 12-latek do biegu przystępował z 14 rezultatem na skoczni. Mistrzem Polski w kategorii Junior D został Tymoteusz Amilkiewicz z zakopiańskiego AZS-u. Natomiast w rywalizacji Juniora C bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Jarosz z TS Wisły Zakopane.

Medaliści Mistrzostw Polski Juniorów E, D i C w kombinacji norweskiej:

Junior E

1.      Kacper Jarząbek (TS Wisła Zakopane)

2.      Jakub Cieślar (WSS Wisła)

3.      Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane)

Junior D

1.      Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane)

2.      Andrzej Waliczek (LKS Poroniec Poronin)

3.      Jan Cudzich (TS Wisła Zakopane)

Junior C

1.      Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)

2.      Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane)

3.      Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)

Źródło: Anna Karczewska / Komunikat prasowy PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.