MP w Zakopanem. Monika Skinder i Kamil Bury na prowadzeniu po pierwszym dniu rywalizacji

Fot. PZN

Za nami pierwszy dzień odbywających się w Zakopanem Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach. Impreza ta rozgrywana jest na zasadzie mini-touru. Po sobotnim prologu i biegu dystansowym techniką klasyczną stawce przewodzą Monika Skinder i Kamil Bury. Czy również w niedzielę tych dwoje nie będzie miało sobie równych i sięgnie po złote medale krajowego czempionatu?

Fot. PZN

Tak jak przed rokiem, tak i tym razem Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem gości najlepszych biegaczy i czołowe narciarki kraju. To właśnie tu odbywają się bowiem Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach.

W sobotę zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w dwóch biegach. Najpierw – o poranku – wystartowali w prologu, liczącym 1,5 kilometra. Następnie – późnym wieczorem – panie zmierzyły się z dystansem 7,5 kilometra. Panowie mieli zaś do pokonania 10 kilometrów.

W porannych zmaganiach wśród pań najlepiej poradziła sobie Izabela Marcisz. Tegoroczna mistrzyni świata młodzieżowców z Vuokatti dystans 1500 metrów pokonała w czasie 3 minut i 19 sekund. Niespełna sekundę wolniejsza od niej była inna kadrowiczka, Monika Skinder. Dość niespodziewanie na 3. pozycji po prologu plasowała się biegaczka klubu NKS Trójwieś Beskidzka, Zuzanna Fujak. Jej strata do liderki wynosiła ponad 5 sekund. Popołudniowy bieg dystansowy przyniósł jednak drobne przetasowania. Skinder i Marcisz zamieniły się miejscami. Przewaga tej pierwszej wynosi aktualnie 3 sekundy. Na trzecią lokatę wskoczyła zaś Andżelika Szyszka. Traci ona jednak do Skinder już ponad minutę.

Wyniki prologu i biegu na dystansie 7,5 kilometra kobiet

Rywalizacja panów od początku przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Lukasa Bauera. Po prologu rozgrywanym stylem dowolnym na prowadzeniu plasował się Kamil Bury, który o nieco ponad sekundę wyprzedzał Macieja Staręgę. Skład podium – ze stratą niespełna 5 sekund – uzupełniał młodszy z braci Burych, Dominik. Drugi bieg panów nie przyniósł żadnych zmian w czołówce. Dystans 10 kilometrów – tak jak prolog – najszybciej pokonał Kamil Bury. Jego przewaga nad wyżej wspomnianą dwójką wynosi około sekundy. Niedzielny bieg zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

Wyniki prologu i biegu na dystansie 10 kilometrów mężczyzn

Zwieńczeniem zakopiańskiej imprezy będą niedzielne biegi dystansowe, które rozegrane zostaną techniką dowolną. Początek decydującego starcia kobiet zaplanowano na godzinę 10:00. Godzinę później na linii startu staną z kolei mężczyźni.

Źródło: pzn.pl