MP w Zakopanem. Mistrzowski hat trick Dominika Burego. U pań najlepsza Magdalena Kobielusz

11:28, 24.01.2021 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 12:14, 24.01.2021

Dominik Bury oraz Magdalena Kobielusz zostali mistrzami Polski w biegach stylem klasycznym ze startu wspólnego. Panowie rywalizowali na 15, a panie na 10 kilometrów. Srebro wywalczyli Kamil Bury oraz Zuzanna Fujak, a brąz Mateusz Haratyk i Andżelika Szyszka.

Rywalizacja mężczyzn na Mistrzostwach Polski w Zakopanem przebiegła pod dyktando Dominika Burego. 24-letni zawodnik po triumfie w sprincie drużynowym i biegu na 10 kilometrów łyżwą dziś kolejny raz okazał się najlepszy. Podopieczny Lukasa Bauera tym razem wywalczył złoty medal w zmaganiach na 15 km techniką klasyczną. Ponownie za Dominikiem uplasował się jego brat Kamil, który stracił na dzisiejszym dystansie 38 sekund. Dla niego to drugi srebrny krążek na tych mistrzostwach. Brąz wywalczył Mateusz Haratyk. Jego czas na mecie nie został jednak zanotowany.

Czwarte miejsce zajął najbardziej doświadczony biegacz kadry A Maciej Staręga. Zawodnik specjalizujący się w sprintach zanotował stratę minuty i 29 sekund do Dominika Burego. Piątkę zamknął Michał Skowron, który na metę wbiegł sekundę za Staręga. Kacper Antolec dziś był szósty (+1:40), a Dawid Damian dziewiąty (+2:37).

Złotą medalistką w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego została Magdalena Kobielusz. Dla 20-latki to drugi tytuł - wcześniej odniosła zwycięstwo w sprincie drużynowym. Wczoraj natomiast była trzecia, przegrywając z Elizą Rucką i Hanną Popko. Srebrny medal wywalczyła Zuzanna Fujak, a brązowy Andżelika Szyszka. Te zawodniczki straciły do Kobielusz odpowiednio 11 i 54 s.

Dziewięć sekund do trzeciego miejsca straciła czwarta Laura Legierka. Tym razem piąta była 17-letnia podopieczna Martina Bajciciaka Hanna Popko (+1:08).