MP w Zakopanem. Medale zgarnął wiatr. Zawody odwołane

Były wielkie zapowiedzi, ale wiatr nie dał za wygraną. Historyczny konkurs mistrzostw Polski na odnowionej Średniej Krokwi nie dojdą do skutku. Jury zawodów musiało odwołać zmagania, bo warunki stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa zawodników.

Spełnił się czarny scenariusz, który kreślili synoptycy. Zapowiadany silny wiatr dawał się we znaki już od początku zmagań. W pełni udało się przeprowadzić jedynie serię próbną kobiet, którą wygrała Nicole Konderla. Po skokach dwudziestu zawodników przerwane zostały natomiast kwalifikacje panów. Konkurs pań miał ruszyć o 14:00, ale pogoda nie dawała za wygraną. Jury zdecydowało, że ostateczną decyzję w sprawie zmagań podejmie po godzinie 15:00. Niestety, wiatr nie odpuścił i trzeba było zapomnieć o mistrzostwach Polski.

– Szkoda, że nie udało się w taki sposób uczcić otwarcia skoczni – powiedział Kamil Stoch. Mistrz docenił jednak fakt, że nareszcie udało się wybudować nowoczesny kompleks skoczni w Zakopanem. – To jest trudna skocznia, ale dla nas to dobrze. Myślę, że to obecnie najlepsza tego typu skocznia na świecie – dodawał na antenie TVP.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj