MP w Zakopanem. Historyczny konkurs na odnowionej Średniej Krokwi. 85 zawodników na starcie (listy startowe)

11:01, 09.07.2021 Piotr Wojtaszczyk Aktualizacja: 11:03, 09.07.2021

Średnia Krokiew już dzisiaj ugości pretendentów do tytułów mistrza i mistrzyni Polski. To pierwszy konkurs na tym obiekcie po modernizacji. Zmianie uległy między innymi punkt konstrukcyjny i rozmiar skoczni. Na starcie zawodów ujrzymy 85 zawodników i zawodniczek.

Tegoroczne mistrzostwa Polski odbędą się na Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha po raz pierwszy od 12 lat. Jej punkt konstrukcyjny został przeniesiony z 85. na 95. metr, natomiast rozmiar to obecnie 105 metrów. Po modernizacji kompleks składa się także z 5 mniejszych obiektów, przeznaczonych głównie do szkolenia młodzieży. Skocznia będzie areną zmagań Mistrzostw Świata Juniorów w 2022 roku.

Listy startowe i program zawodów

Do zawodów zostało zgłoszonych 85 zawodników - 16 pań i 69 panów. Na godzinę 11:30 zaplanowano oficjalny trening. O 13:00 rozpoczną się kwalifikacje dla mężczyzn i seria próbna dla kobiet. Zawodniczki zmierzą się w konkursie, którego pierwszą serię wyznaczono na 14:00. Panowie zmagania rozpoczną 15 minut później. Podczas kwalifikacji mężczyzn wystąpią także zawodnicy z innych krajów, m. in. Francji, Rumunii i Słowacji.

Dawid Kubacki i Joanna Szwab będą bronić tytułów wywalczonych rok temu w Szczyrku. Wychowance AZS AWF Katowice udało się pokonać Kingę Rajdę oraz Annę Twardosz, które musiały zadowolić się srebrnym i brązowym medalem. Dawidowi na podium towarzyszyli drugi Andrzej Stękała i trzeci Klemens Murańka.

Harmonogram mistrzostw Polski w skokach (9 lipca)

11:30 - trening oficjalny

13:00 - kwalifikacje

14:00 - 1. seria konkursowa kobiet

14:15 - 1. seria konkursowa mężczyzn

Źródło: PZN / Informacja własna