MP w Wiśle: Żyła broni tytułu, Stoch powalczy o siódme złoto (lista startowa)

Fot. Anna Felska

Już dziś w Wiśle zostanie rozegrany tradycyjny świąteczny konkurs skoków narciarskich o tytuł mistrza Polski. Na starcie zobaczymy całą czołówkę naszych zawodników.

Przed rokiem na Wielkiej Krokwi a dziś znów na skoczni im. Adama Małysza o tytuł mistrza Polski powalczą skoczkowie narciarscy. Tytułu bronił będzie Piotr Żyła, który rok temu wyprzedził Dawida Kubackiego i Macieja Kota. Kamil Stoch nie startował z powodu przeziębienia. Dzisiejsza rywalizacja może być bardzo wyrównana. Mistrz olimpijski z Soczi z pewnością będzie chciał powalczyć o swój siódmy indywidualny złoty medal krajowego czempionatu w karierze. Przeszkadzać mu będą z pewnością Żyła i znajdujący się w dobrej formie Dawid Kubacki. Broni nie zawieszą na pewno Maciej Kot i Stefan Hula.

Na liście startowej widnieje trzydzieści pięć nazwisk. Zawody rozpocznie Łukasz Stawowy z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice SMS Szczyrk. Dość szybko, bo już z “jedenastką” obejrzymy Jana Ziobro. Zagorzali kibice z pewnością będą ciekawi jak pokaże się Łukasz Rutkowski. Pierwszą serię zamykać będzie Kamil Stoch – czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jeśli pogoda nie przeszkodzi, a zapowiadany jest silny wiatr, to zobaczymy w jakiej formie przed Turniejem Czterech Skoczni jest nasza kadra.

Program zawodów:
– 11:45 – seria treningowa
– 12:45 – seria próbna
– 14:00 – I seria konkursowa
– 15:05 – seria finałowa

Transmisja z zawodów na antenie telewizyjnej “Jedynki”.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.