MP w Wiśle. Świetny Stoch! Obronił tytuł mistrza kraju

Screen - TVP Sport

Kamil Stoch został mistrzem Polski na dużym obiekcie w Wiśle. Trzykrotny mistrz olimpijski minimalnie wyprzedził Piotra Żyłę i obronił tytuł wywalczony rok temu. Podium krajowego czempionatu 2022 uzupełnił Paweł Wąsek. 

Screen – TVP Sport

Pod nieobecność Dawida Kubackiego z powodu przeziębienia głównym faworytem do złotego medalu Mistrzostw Polski był Piotr Żyła. I faktycznie – pomimo problemów z wiatrem i wielu przerw związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zawodnik klubu KS Wisła Ustronianka skakał na bardzo wysokim poziomie. W pierwszej serii uzyskał odległość 127 metra, drugiej wylądował 3,5 metra bliżej. To jednak nie dało mu tytułu w krajowym czempionacie.

O 0,5 punktu wyższą notę miał Kamil Stoch i to on sięgnął po miejsce na najwyższym stopniu podium. Dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego to dziewiąte złoto Mistrzostw Polski w karierze. Obronił też tytuł wywalczony rok temu. Szczególnie duże wrażenie mógł zrobić pierwszy skok Stocha. Kamil poleciał bowiem na 138 metr. W finałowej rundzie wylądował na 125,5 metrze.

Walka o TCS

Brązowy medal wywalczył Paweł Wąsek, który na półmetku rywalizacji po próbie na 130 metr plasował się bardzo blisko czołowej dwójki. W drugiej serii wylądował jednak znacznie bliżej – na 120,5 metrze – i ostatecznie stracił do triumfatora zawodów 26 punktów. Czwarte miejsce zajął Stefan Hula, a piąte Jan Habdas. Dla tych skoczków to może być spora szansa w kontekście zbliżającego się Turnieju Czterech Skoczni.

Szósty był Jarosław Krzak, siódmy Klemens Murańka, ósmy zaś Maciej Kot. Rewelacją tegorocznego krajowego czempionatu okazał się Wiktor Szozda. Zaledwie 16-letni zawodnik oddał dwie naprawdę dobre próby na odległości 125,5 i 122 metrów. To mu dało wysokie dziewiąte miejsce. Dziesiątkę zamknął Aleksander Zniszczoł. Kto pojedzie na 71. edycję TCS?

Źródło: informacja własna

Obserwuj